Drukuj
Kategoria: Aktualności

Wybieracie się w majówkę nad morze?  Zapraszamy do Ogrodów Hortulus!

 

W maju turystów i miłośników ogrodów przywita ponad 70 tys. tulipanów w 200 odmianach, które będą rozkwitać systematycznie, już od końca kwietnia, przez cały maj, aż do połowy czerwca. W tym okresie będą również kwitły hiacynty, późne odmiany narcyz oraz rozpocznie kwitnienie wiele gatunków krzewów i drzew ozdobnych (wiśnie japońskie, migdałki, pigwowce, tawuły itp.) Maj to czas kwitnienia azalii wielkokwiatowych oraz odmian azalii japońskich, które podziwiać można w naszym Ogrodzie Japońskim. Maj, to również czas kwitnienia rododendronów, bzów oraz późnych odmian magnolii.

 

   

 

W naszym Centrum Ogrodniczym czeka na Was mnóstwo wiosennych kwiatów w tym oryginalnych roślin dla koneserów i hobbystów. Czynny będzie również market Ogród i Galeria zawierający szeroką gamę produktów nie tylko od ogrodu ale i do domu. A po wypoczynku na świeżym powietrzu zapraszamy na domowe ciasto oraz aromatyczną włoska kawę do Caffebaru Barwinek. Centrum Ogrodnicze, market Ogrdód i Galeria oraz Caffebar Barwinek znajdują się przy Ogrodach Tematycznych Hortulus.

 

Hortulus to nie tylko doskonała atrakcja dla miłośników ogrodnictwa ale i dla poszukiwaczy przygód!

 

W długi weekend majowy (od 29.04.2017 r.) otwieramy Ogrody Hortulus Spectabilis z największym na świecie labiryntem garbowym i wieżą widokową. Z górnego tarasu 20 metrowej wieży widokowej podziwiać można panoramę ogrodów oraz nawigować tych którzy poszukują drogi wyjścia z labiryntu. Doskonałą rozrywkę dla całej rodziny podczas majówki zapewni zabawa "Labirynt Mocy"! Zabawa dedykowana jest dla dużych i małych poszukiwaczy przygód, można bawić się w nią zespołowo lub indywidualnie.

 

    

 

W pobliżu kompleksu przebiegają 4 szlaki rowerowe. Więc jeśli planujecie spędzić majówkę aktywnie to doskonały punkt docelowy rowerowej wyprawy są Ogrody Spectabilis! Nasz Rowerowy Przystanek wyposażony jest w stojaki rowerowe, gdzie można zostawić rowery i udać się na wycieczkę po kompleksie Ogrodów Hortulus Spectabilis.

 

   

 

Kompleks Hortulus to dwa oddzielne Ogrody, oddalone od siebie o 2 km, każdy z własną infrastrukturą. Wizytę w Dobrzycy koło Koszalina warto zaplanować na cały dzień!